Towar polecany Superjakość Supercena
9,3x74R 232 Vulkan
Broń, amunicja, spłonki, proch tylko z odbiorem osobistym po okazaniu wymaganych dokumentów.

9,3x74R 232 Vulkan

Kod: 20193212

339,00 PLN259,00 PLN | opak.

Dostępność: Od ręki

Powiadom mnie o dostępności Zapytaj o towar
Kod towaru20193212
Identyfikator4664
Symbol
Kod EAN 7393923193212
Podatek VAT23%
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)
Kaliber 9,3x74R
Rodzaj pocisk Vulkan
Waga g 15
Waga grs 232
Współczynnik balistyczny 0,278
Prędkość V0 (m/s) 780
Prędkość V100 (m/s) 678
Prędkość V200 (m/s) 585
Prędkość V300 (m/s) 500
Energia E0 (J) 4565
Energia E100 (J) 3454
Energia E200 (J) 2566
Energia E300 (J) 1876
Opad kuli na 50m (mm) 3
Opad kuli na 80m (mm) 7
Opad kuli na 150m (mm) -57
Opad kuli na 200m (mm) -175
Opad kuli na 300m (mm) -639
Ilość sztuk w opakowaniu 20
LOGO NORMA

VULKAN

VULCAN był ewolucją z amunicji myśliwskiej Norma Cup przeznaczonej do broni krótkiej. Efektywny Hollow-point oraz grube ściany otaczające płaszcz opóźniają ekspansję pocisku o kilka cali aby następnie tak jak pocisk typu plastic point grzybkować błyskawicznie. Pierścień zabezpieczający jest zaprojektowany w celu zminimalizowania oddzielania się płaszcza od rdzenia. Wewnętrzne prowadnice skutkują załamaniem przedniej części pocisku na 6 głównych części. VULCAN znalazł swoje miejsce wśród myśliwych polujących na dziki którzy oczekują, że pocisk zdąży dotrzeć do płuc zanim rozpocznie proces grzybkowania, tak aby zminimalizować straty w mięsie przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej siły obalającej. Statystyczne zachowanie masy tylnej sekcji (która trzyma się razem w przeciwieństwie do plastic pointa) to 55-65% w zależności od prędkości przy uderzeniu. Ten unikatowy czubek „Cup Point” gwarantuje także ochronę pocisku podczas transportu w magazynku – jest to ważna nowinka wśród europejskich myśliwych którzy ładują i rozładowują swoją broń nawet kilkukrotnie podczas jednego polowania przechodząc między poszczególnymi miotami. Pociski z odsłoniętym ołowiem czy z plastikowym czubkiem wkrótce odejdą w niepamięć. Z pociskiem VULCAN skuteczność zawsze będzie najwyższa i co najważniejsze – powtarzalna; nie ważne ile razy pocisk podany zostanie wprowadzaniu i wyprowadzaniu z komory sztucera.

Ekspansywny pocisk chroniony czubkiem przed deformacją w magazynku. Pocisk ten zapewnia odpowiedni balans pomiędzy szybką ekspansją a rozsądną penetracją czyli wymogami stawianymi przez myśliwych polujących na dziki.

KALKULATOR BALISTYCZNY NA URZĄDZENIA MOBLINEAPLIKACJA NORMA

Norma Ballistics, to aplikacja zawierająca kalkulator balistyczny razem z kompletnymi informacjami dotyczącymi elaboracji oraz wglądem do pełnej oferty amunicji i produktów NORMA. Wszystko to w intuicyjnej i interaktywnej formie. Dostępna na platformach ANDROID i IOS aplikacja ta będzie potężnym narzędziem dla strzelców i myśliwych chcących wybrać najlepszą amunicję do swoich potrzeb, zarówno na strzelnicy jak i w łowisku.

APLIKACJA NORMA

Kalkulator balistyczny dostępny jest także na stronie www.norma.cc w zakładce ammo academy / ballistics.5 SZTUKOWE MODUŁOWE WKŁADY Z WŁÓKNA DRZEWNEGO

Wkłady zostały wykonane z modułów 5 sztukowych, dzięki czemu myśliwy może oderwać jeden z modułów i wsadzić go bezpośrednio do kieszeni. Z doświadczenia wiedząc że ilość pięciu kul podczas polowania jest wystarczająca, jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Aby wyciągnąć nabój należy lekko przycisnąć wkład a on płynnie wyślizgnie się do naszej ręki.

WKŁAD NORMA

WKŁAD NORMA

W trosce o środowisko, NORMA wykonała wkłady z 50% odnawialnego surowca. Dzięki temu po wykorzystaniu wkładów na łowisku doskonale sprawdzi się w roli podpałki.

JESTEŚMY BLISKO WAS

LOCATOR NORMA

Znajdź swojego najbliższego dealera NORMY na nowej interaktywnej mapie „Dealer Locator”. Dzięki niemu produkty NORMA będą blisko Ciebie w ponad 40 krajach na całym świecie. Odwiedź www.norma.cc i już dziś rozpocznij planowanie polowania marzeń bez obaw o braki w amunicji.

Bądź pierwszy. Oceń towar!

Opinia o towarze:
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
facebook logo