Marka Winchester przywołuje na myśl świat westernów i czas podboju Dzikiego Zachodu Ameryki. Ta legendarna nazwa kojarzy się z bronią, którą zdobyto Dziki Zachód. Słynny sztucer Winchester 94 niezbędne narzędzie przetrwania każdego kowboja - stał się symbolem niezniszczalności i niezawodności. Była to ulubiona broń prezydenta Roosevelta i aktora Johna Wayne'a, gwiazdy klasycznych westernów, co jeszcze wzmocniło jej doskonałą reputację. Aż trudno uwierzyć, ale ten sztucer nadal jest produkowany, czyli od prawie 1,5 wieku !!!

Legendarna amerykańska marka Winchester rozwijała się nieustannie od XIX wieku, czego efektem była seria sztucerów Winchester Model 70. Ich użytkownicy potwierdzają, że zasługują one na miano broni dla koneserów. Przełomowym momentem było połączenie siły tradycji i doświadczenia dwóch najsłynniejszych producentów broni Browning w Europie i Winchester w Stanach Zjednoczonych. Zaowocowało to gwałtownym rozwojem myśli technicznej. Od momentu zawarcia tego transatlantyckiego związku, Winchester stworzył i wprowadził na rynek liczne nowe modele broni, by wymienić choćby linię boków śrutowych SELECT, charakteryzującą się nadzwyczajną celnością, czy serię Super X2 półautomatów działających na gaz - bestseller na rynku amerykańskim, obecnie kontynuowany w wersji Super X2 Light i wielu innych odmianach. Model 70 został natomiast wzbogacony o nowe kalibry WSM (Winchester short magnum) i WSSM (Winchester super short magnum), dzięki czemu uzyskał jeszcze większą łatwość obsługi i mniejszą wagę.

Obecnie marka Winchester stanowi własność i jest dystrybuowana przez firmę BROWNING, której jedynym autoryzowanym przedstawicielem w Polsce jest Firma Handlowa KNIEJA.
Strona internetowa: http://en.winchesterint.com/
facebook logo