Lornetki i dalmierze

Profesjonalne lornetki myśliwskie to obowiązkowe wyposażenie osoby zajmującej się polowaniami. Z lornetki korzysta się praktycznie cały czas, dlatego jej parametry powinny być dobrze dopasowane do potrzeb myśliwego. Jeśli zastanawiasz się, jaka lornetka na polowania sprawdzi się najlepiej, pamiętaj, że trudno mówić o produkcie uniwersalnym. Wiele zależy od tego, w jakich okolicznościach polujesz. Jeśli przeważnie robisz to po zmroku, wtedy optymalnym rozwiązaniem będzie lornetka myśliwska nocna.

Lornetki myśliwskie – jak dobrać właściwy produkt?

Jeśli planujesz zakup lornetki na polowania, zwróć uwagę na parametry urządzenia, które Cię interesuje. Występują w wielu różnych modelach, o bardziej lub mniej zaawansowanych funkcjonalnościach. Przyjmuje się, że koniecznością jest, aby lornetka myśliwska była wyposażona w regulację dioptrii. Bez tej funkcji, korzystanie z niej może być bardzo utrudnione. Ponadto, profesjonalna lornetka myśliwska powinna zostać dobrana ze względu na pożądane powiększenie, a także średnicę obiektywu. Specjaliści radzą, aby dopasowywać lornetki na polowania także do kondycji swojego wzroku. Interesującym pomysłem jest także zakup lornetki myśliwskiej z dalmierzem lub lornetki termowizyjnej.

Dalmierz myśliwski – czy warto go kupić?

Dalmierze myśliwskie to urządzenia, które pozwalają na określenie położenia zwierzyny z minimalną tolerancją błędu. Dzięki dalmierzowi dowiesz się, jak daleko od Ciebie znajduje się cel i dopasujesz do tego sposób oddania strzału lub dowiesz się, w którą stronę się przemieszczać. Możesz zaopatrzyć się w niezależny dalmierz lub bardzo wygodną opcję – lornetkę z dalmierzem. Akcesoria te są wyposażone w zaawansowanie rozwiązania optyczne, a ich dokładność jest na bardzo wysokim poziomie. Kupując dalmierz myśliwski zwróć przede wszystkim uwagę na maksymalny zasięg urządzenia, który zwykle waha się między 1000 a 4000 metrów. Sprawdź także lunety celowniczekolimatory w naszej ofercie!

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji