Jaką lornetkę kupić na polowanie? 3 propozycje
22 August 2022
Jaką lornetkę kupić na polowanie? 3 propozycje

Lornetka to profesjonalny sprzęt myśliwski, który stanowi niezbędny element wyposażenia każdego myśliwego. Jej głównym zadaniem jest pomoc w wytropieniu zwierzyny, poprzez jej wcześniejsze dostrzeżenie, a także zwiększenie skuteczności polowania. Trudno jest jednak wybrać sprzęt, który można określić mianem uniwersalnego - każdy myśliwy powinien dobrać lornetkę do okoliczności, w jakich poluje, a nawet kondycji swojego wzroku. Jaka lornetka na polowanie jest warta uwagi? Który sprzęt wybrać na nocne polowania? Odpowiedzi poznasz z poniższego wpisu. Zapraszamy do lektury!

Jaką lornetkę kupić na polowanie?

Lornetka myśliwska to istotny sprzęt, który może mieć wpływ na skuteczność polowania. Jak już wspominaliśmy, wybór jednego uniwersalnego sprzętu nie do końca jest możliwy, dlatego poniżej proponujemy kilka solidnych i efektywnych sprzętów, które przydadzą się myśliwym. Jaka lornetka na polowanie jest warta uwagi?

  1. LORNETKA Z DALMIERZEM MEORANGE 10X42 HD-AB

Lornetka myśliwska to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać. Droższe urządzenia, takie jak na przykład MeoRage 10X42 HD-AB, wyposażone są w wiele istotnych funkcji, które ułatwiają polowanie i sprawiają, że jest skuteczniejsze. Czym cechuje się ten sprzęt?

Głównym elementem, który wyróżnia model MeoRage 10X42 HD-AB, jest wbudowany dalmierz. To urządzenie potrafi określić dystans, na jakim znajduje się cel w zakresie do nawet 1500 m. Co więcej, posiada możliwość odczytania kierunku geograficznego, a także kąta nachylenia, co jest bardzo przydatne w leśnych warunkach, które jak wiadomo, nie należą do łatwych. Soczewki lornetki zostały wzbogacone o powłokę hydrofobową, która odpycha cząsteczki wody, tłuszczu i innych zabrudzeń, co wpływa na lepszą przejrzystość. Są one również proste w utrzymaniu czystości, dzięki powłoce MeoDrop. Lornetka jest wodoodporna, dzięki czemu można używać jej nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych - dostrzeżenie celu podczas opadów deszczu, śniegu czy mgły, nie będzie stanowić problemu. Dużą zaletą jest waga lornetki, która wynosi 940 gram - jest to cecha, która wpływa na komfort i wygodę jej użytkowania podczas polowania. Czy MeoRage 10X42 HD-AB to najlepsza lornetka myśliwska? Na pewno jedna z tych, które są warte uwagi. Przekonaj się samemu, co jeszcze ma do zaoferowania i poznaj jej wszystkie funkcje.

  1. LORNETKA Z DALMIERZEM MEORANGE 10X42 HD

Kolejnym sprzętem, który może przydać się na polowaniu jest MeoRage 10x42 HD. To minimalnie tańszy model, przeznaczony dla profesjonalnych myśliwych, który również cechuje się wbudowanym dalmierzem. Lornetka myśliwska jest w stanie określić dystans od celu w zakresie od 10 do 1500 m, a możliwość wyznaczenia kierunku geograficznego i kąta nachylenia sprawia, że poruszanie się w warunkach leśnych jest ułatwione. Soczewki lornetki zostały pokryte powłokami hydrofobową i MeoDrop, które zapewniają przejrzystą widoczność, a także wpływają na łatwość czyszczenia szklanej powierzchni. To model wodoodporny, który pozwala na dostrzeżenie celu podczas opadów deszczu i śniegu, a także na zamglonym terenie. 

  1. MEOPRO 8X56 HD

Jako trzecią propozycję można wskazać MeoPro 8x56 HD. To model, który może zostać wykorzystany podczas polowania, jednak służy także do obserwacji przyrody. Lornetkę myśliwską wyposażono we fluorek na obiektywach, który poprawia przejrzystość, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Wysoka jakość rozdzielczości, a także kontrast kolorów, przyczyniają się do zwiększenia skuteczności polowania, dzięki lepszej widoczności. Jeżeli zastanawiasz się jaką lornetkę kupić na polowanie to propozycja ta może przypaść Ci do gustu. 

jaka lornetka na polowanie

Jaka lornetka na nocne polowanie?

Polowanie w nocy wymaga od myśliwego nie tylko doświadczenia i umiejętności, ale i również specjalistycznego sprzętu. Podczas polowania w nocy lub w utrudnionych warunkach, sprawdzi się lornetka termowizyjna. To urządzenie, które wykrywa ciepło emitowane przez zwierzynę, a tym samym ułatwia jej dostrzeżenie, nawet w całkowitej ciemności

Lornetkę myśliwską warto dostosować zarówno do swoich potrzeb, jak i okoliczności, w jakich odbywa się polowanie. Wyłącznie w takim wypadku sprzęt będzie służył tak, jak należy.