winchester model 70 classic hunter
winchester model 70 classic hunter

M70 CLASSIC HUNTER

535212128
6 990,00 zł

Dostępny na zamówienie
Broń, amunicja, spłonki, proch tylko z odbiorem osobistym po okazaniu wymaganych dokumentów. Odbiór tylko w sklepie KNIEJA Al. Daszyńskiego 32, 31-534 Kraków
Cechy produktu
Klasa drewna
Amerykańska klasa 1
Wykończenie drewna
Satynowe
Kaliber
30-06
Wykończenie lufy
Oksyda
Przyrządy celownicze
Światłowodowe
Osada
Drewniana
Chwyt
Pistoletowy
Waga
3,1 kg
Długość lufy
61 cm
Pojemność magazynka
5+1
Opis produktu

 

winchester m70 classic hunter

Sprawdzony sztucer M70 Classic Hunter marki Winchester

M70 Classic Hunter posiada możliwość zamontowania regulowanych przyrządów celowniczych do polowań pędzonych. Szyna battue i muszka światłowodowa regulowana we wszystkich płaszczyznach umożliwia oddawanie szybkich i precyzyjnych strzałów bez lunety.


 

winchester m70 classic hunter - trójpozycyjny bezpiecznik

Cechy szczególne broni Winchester M70 Classic Hunter

W Modelu 70 Classic Hunter ponownie ulepszono trójpozycyjny bezpiecznik. Okazał się on bardzo skuteczny i popularny wśród myśliwych i strzelców przez całe dziesięciolecia. Wygodnie obsługiwany kciukiem ręki używanej do oddania strzału bezpiecznik Modelu 70 odsuwa iglicę od języka spustowego. Kiedy bezpiecznik jest ustawiony w pozycji środkowej, nadal można manipulować ryglem, co umożliwia wyciągnięcie amunicji przy zabezpieczonej broni.

System spustowy M.O.A stosowany w M70 Classic Hunter wykorzystuje zasadę prostej dźwigni. Rysunek powyżej przedstawia spust, wyzwalacz i zaczep spustowy. Wszystkie komponenty wewnętrzne, osie i sprężyny są precyzyjnie wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, aby zwiększyć ich odporność na korozję oraz maksymalnie ograniczyć niepożądane tarcie, zaczep spustowy i wyzwalacz pokryto powłoką niklowo-teflonową.


 

winchester m70 classic hunter - eżektor łopatkowy
Eżektor łopatkowy zapewnia pełną kontrolę przy wyrzucaniu łuski. Przy powolnym przesunięciu rygla w tył pusta łuska zostaje delikatnie wyrzucona, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla strzelców sportowych i osób polujących na różnego rodzaju szkodniki. Jeżeli rygiel zostanie szybko przesunięty w tył, łuska zostanie wyrzucona z   komory z większą siłą. Eżektor łopatkowy pozwala na   wyeliminowanie nieprawidłowego działania spowodowanego niedociągnięciem spustu.

Jest to jedna z cech charakterystycznych, które sprawiły że Model 70 uzyskał tytuł "Repetiera Stulecia". Szerokoszczękowy ściągacz przesuwa się równomiernie i styka się z amunicją w około jednej czwartek jej podstawy, co umożliwia zachowanie doskonałej kontroli od momentu opuszczenia magazynka i wprowadzenia do komory, następnie unieruchamia ją do momentu całkowitego wyrzucenia. To sprawdzone rozwiązanie umożliwia wyjęcie niewystrzelonej amunicji, nawet jeżeli nie została całkowicie wprowadzona do komory.


 

winchester m70 classic hunter - lufa
Lufy do broni Winchester M70 Classic Hunter są produkowane w tym samym amerykańskim zakładzie produkcyjnym, który produkuje lufy do karabinów oraz karabinów maszynowych używanych przez Siły Zbrojne USA na terenie całego świata. Każda lufa Modelu 70 jest kuta na zimno z litego bloku stalowego, aby zapewnić idealną celność i trwałość. Młoteczki rotacyjne nadają kształt lufie umieszczonej na trzpieniu, aby utworzyć gwint. Lufa jest gwintowana, fazowana i montowana na baskili.

Zobacz także lunety celownicze dostępne w naszym sklepie.

Send a message


M70 CLASSIC HUNTER

M70 CLASSIC HUNTER