winchester m70 safari express
winchester m70 safari express

M70 SAFARI EXPRESS

535204139
9 990,00 zł

Dostępny produkt z innymi opcjami
Broń, amunicja, spłonki, proch tylko z odbiorem osobistym po okazaniu wymaganych dokumentów. Odbiór tylko w sklepie KNIEJA Al. Daszyńskiego 32, 31-534 Kraków
Cechy produktu
Klasa drewna
Standrad
Wykończenie drewna
Satynowe
Wykończenie lufy
Oksyda
Przyrządy celownicze
Affut
Osada
Drewniana
Chwyt
Pistoletowy
Baskila
Stalowa
Waga
4,1 kg
Magazynek
3+1
Długość lufy
61 cm
Opis produktu

 

m70 safari express

Winchester M70 Safari Express - idealna broń na polowania w Afryce

M70 Safari Express jest doskonałym wyborem jako broń, która będzie nam towarzyszyć podczas polowań w Afryce. Zaprojektowany tak, aby wytrzymać strzały z najmocniejszych kalibrów. Duża, ergonomiczna rączka zamka, stopka absorbująca odrzut Pachmayr Decelerator, otwarte przyrządy celownicze, osada z drzewa orzechowego, trójpozycyjny bezpiecznik i system spustowy M.O.A.™ gwarantują sukces podczas każdego polowania safari.

Cechy charakterystyczne broni M70 Safari Express


 

m70 safari express - bezpiecznik
W modelu Winchester M70 Safari Express ponownie ulepszono trójpozycyjny bezpiecznik. Okazał się on bardzo skuteczny i popularny wśród myśliwych i strzelców przez całe dziesięciolecia. Wygodnie obsługiwany kciukiem ręki używanej do oddania strzału bezpiecznik Modelu 70 odsuwa iglicę od języka spustowego. Kiedy bezpiecznik jest ustawiony w pozycji środkowej, nadal można manipulować ryglem, co umożliwia wyciągnięcie amunicji przy zabezpieczonej broni.

System spustowy M.O.A stosowany w Modelu 70 wykorzystuje zasadę prostej dźwigni. Rysunek powyżej przedstawia spust, wyzwalacz i zaczep spustowy. Wszystkie komponenty wewnętrzne, osie i sprężyny są precyzyjnie wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, aby zwiększyć ich odporność na korozję oraz maksymalnie ograniczyć niepożądane tarcie, zaczep spustowy i wyzwalacz pokryto powłoką niklowo-teflonową.


 

m70 safari express - eżektor łopatkowy
Eżektor łopatkowy zapewnia pełną kontrolę przy wyrzucaniu łuski. Przy powolnym przesunięciu rygla w tył pusta łuska zostaje delikatnie wyrzucona, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla strzelców sportowych i osób polujących na różnego rodzaju szkodniki. Jeżeli rygiel zostanie szybko przesunięty w tył, łuska zostanie wyrzucona z   komory z większą siłą. Eżektor łopatkowy pozwala na   wyeliminowanie nieprawidłowego działania spowodowanego niedociągnięciem spustu.

Jest to jedna z cech charakterystycznych, które sprawiły że M70 Safari Express uzyskał tytuł "Repetiera Stulecia". Szerokoszczękowy ściągacz przesuwa się równomiernie i styka się z amunicją w około jednej czwartek jej podstawy, co umożliwia zachowanie doskonałej kontroli od momentu opuszczenia magazynka i wprowadzenia do komory, następnie unieruchamia ją do momentu całkowitego wyrzucenia. To sprawdzone rozwiązanie umożliwia wyjęcie niewystrzelonej amunicji, nawet jeżeli nie została całkowicie wprowadzona do komory.


 

m70 safari express - lufa
Lufy do Modelu 70 są produkowane w tym samym amerykańskim zakładzie produkcyjnym, który produkuje lufy do karabinów oraz karabinów maszynowych używanych przez Siły Zbrojne USA na terenie całego świata. Każda lufa Modelu 70 Safari Express jest kuta na zimno z litego bloku stalowego, aby zapewnić idealną celność i trwałość. Młoteczki rotacyjne nadają kształt lufie umieszczonej na trzpieniu, aby utworzyć gwint. Lufa jest gwintowana, fazowana i montowana na baskili.

Zobacz także koszule myśliwskie dostępne w naszej ofercie.

Zobacz także

Send a message


M70 SAFARI EXPRESS

M70 SAFARI EXPRESS