Film Winchester. Dom Duchów i jego główni bohaterowi: broń Winchester
18 October 2023
Film Winchester. Dom Duchów i jego główni bohaterowi: broń Winchester

Od 2018 roku można oglądać film, w którym główną rolę odgrywa dobrze znana wszystkim pasjonatom myślistwa broń Winchester. "Winchester. Dom duchów" to produkcja, która przenosi widzów w fascynujący świat tej renomowanej amerykańskiej firmy, produkującej broń od ponad 150 lat. Jednak fabuła tego filmu skupia się na znacznie bardziej tajemniczych aspektach historii marki Winchester — na jej powiązaniach z nadprzyrodzonymi zjawiskami oraz na tajemniczym domu, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Kalifornii. Ta intrygująca opowieść łączy w sobie elementy kultury, a także historii z elementem dreszczyku. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji oraz poznania głównego bohatera tej produkcji!

Film Winchester. Dom Duchów — historia oparta na faktach?

Czy FilmWinchester. Dom Duchów” jest produkcją opartą na faktach? Teoretycznie można tak powiedzieć.  Dom, znany jako Winchester Mystery House, jest jednym z wyjątkowych miejsc w San Jose, w Kalifornii. To nieukończona rezydencja, która zyskała reputację nawiedzonego domu. Sarah Winchester, przekonana o istnieniu nadprzyrodzonych sił wierzyła, że budując ten dom, będzie w stanie uchronić się przed duchami osób zabitych z broni Winchester. Historia tej wyjątkowej rezydencji ma swoje korzenie w tragicznych wydarzeniach, takich jak śmierć córki, teścia i męża pani Winchester

Sarah Winchester przekonana przez medium, że utrata bliskich jest wynikiem zemsty duchów ludzi zabitych za pomocą karabinu Winchester, przeniosła się na zachód i rozpoczęła budowę domu, który nigdy nie miał zostać ukończony. Właśnie te historyczne wydarzenia stanowią punkt wyjścia dla filmu “Winchester. Dom Duchów”

Winchester Dom Duchów - m94 take down

Recenzja filmu Winchester. Dom Duchów

Film "Winchester. Dom Duchów" w braci reżyserii  Spierig, wydany w 2018 roku, to produkcja, która z pewnością wzbudziła zainteresowanie zarówno miłośników historii, pasjonatów strzelectwa, jak i miłośników horrorów. W głównych rolach wystąpili Helen Mirren, znana i ceniona brytyjska aktorka, oraz Jason Clarke. 

Fabuła filmu “Winchester. Dom Duchów” skupia się na Sarze Winchester, dziedziczce fortuny po producencie karabinów Winchester oraz tajemniczych wydarzeniach w jej rezydencji. Doktor Eric Price, którego celem jest przebadanie głównej bohaterki i ocenienie jej stanu psychicznego, szybko zaczyna doświadczać nadprzyrodzonych zjawisk i wizji upiornych ofiar. Choć bracia Spierig umiejętne zbudowali tajemniczy i mistyczny klimat pełen napięcia, to jednak zabrakło zagłębienia się w psychologię postaci oraz skomplikowanej historii samej Sary Winchester. Historia ta jest jednak warta poznania!

Dom Pani Winchester obecnie 

Obecnie Dom Pani Winchester stanowi jedno z najciekawszych miejsc turystycznych w Kalifornii. Zachwyca on nie tylko swoim wyglądem, ale i również wnętrzem — posiada 160 pokoi, w tym aż 40 sypialni, co czyni go jednym z największych domów na świecie. Pełny jest tajemniczych elementów,  takich jak schody donikąd, drzwi prowadzące wprost na zewnątrz, czy okna w podłodze, co nadaje mu unikalny charakter. 

Mimo przerażającej legendy dom jest otwarty dla zwiedzających. Pracownicy muzeum dbają o najdrobniejsze detale — regularnie przycinają rośliny w taki sposób, aby tworzyły trzynastki. Co więcej, dom Pani Winchester jest również dostępny na wynajem na różnego rodzaju wydarzenia, takie jak imprezy odbywające się w dni piątek trzynastego i Halloween

Główny bohater filmu - broń marki Winchester

Bez dwóch zdań można stwierdzić, że Winchester to ikona w świecie broni palnej. Znana jest nie tylko ze swojej doskonałej jakości, ale i również dokładnego rzemiosła. Winchester słynął bowiem z innowacji w konstrukcji broni, a jego dzieła były nie tylko niezawodne, ale również estetyczne. Film “Winchester. Dom Duchów” stanowi niejako ukłon w stronę tego wielkiego producenta — Winchester to marka, która nie tylko zapisała się w historii broni palnej, ale także na stałe wpisała się w kulturowy krajobraz Stanów Zjednoczonych. Broń, odzież, a także akcesoria tego producenta znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

Zobacz także muzea myślistwa, które warto odwiedzić.